Bankovanie-vákuová masáž

Úvod

Historia bankovania sa začala písať už v staroveku, kedy banky patrily ku štandardnej výbave tehdajších liečiteľov. Prostredníctvom baniek možno zmierniť či odstrániť celulitídu, bolesti chrbta a kĺbov, osvedčily sa i pri liečbe migrény, cukrovky, vysokého tlaku, zažívacích problémov, dny, žlčníkových potiažach alebo bolestiach sprevádzejúcich menštruačný cyklus.
Metoda je efektívna i
pri liečbe astmatického záchvatu, kedy sa bankami stimulujú štyri body na tele a pacient do niekoľko minút začne opäť normálne dýchať.
Okrem toho má bankovanie redukčné účinky.

Ako fungujú banky
Banky sú sklenené guľovité nádoby, naplnené horúcim vzduchom. Ochladzovaním sa v nich vytvára podtlak, vďaka ktorému sa prisajú na pokožku. Princíp užitia s podobá metode akupresúry - terapeut najde reflexný bod ovplivňujúci určitý orgán v tele a ten prostredníctvom baniek 'nabudia'.

Účinok baniek je trojaký
- mechanický, kedy sa telo prekrvý a uvolní
- reflexný, ovplyvňujúci vnútorné orgány.
- banky, prebudia lymfatický systém človeka, z ktorého tela sa tak po ďalšie dni odplavia veľké množstvá škodlivín.

Dĺžka procedúry
Dĺžka procedúry je individuálna, pohybuje sa medzi dvadsiatimi a tridsiatimi minutami. Ľudia sa po procedure cítia ľahší, pružnejší a plný energie.
Niektorý označujú túto metódu za bolestivu, iný pociťujú iba príjemný ťah kože. Záleží to na prahu bolesti, ktorý má každý človek nastavený inak. Nepríjemným doprovodným efektom bankovania je popraskanie drobných cievok. Zhruba do troch dňoch sa tieto 'modriny' z tela ztratia.

Bankovanie je liečebná metoda známá už od staroveku. Používala sa v kúpeľoch i v domácnostiach k potlačaniu bolestí pohybového aparátu a mierneniu vnútorných potiaží. Vo svojej dobe to bol jedinečný zpôsob, podobne ako prikladanie pijavic, ktorými sa odvádzaly z organizmu jedovaté látky. V Indii sa bankovalo pomocou bambusových ruriiek a starý Germáni vraj používali kravské rohy. Dnešný bankari používajú sklenené guľovité nádobky, v ktorých vzniká podtlak, ktorý zpôsobuje ich prisatie na pokožku.

Sympatickejšie a tiež častejšie používané sú tzv. ' suché banky ' - ty sa dávaajú na neporušenú pokožku a silným podtlakom vytvárajú podliatiny. Veľmi podobné pijavicam sú tzv. ' krvavé banky ' - kedy sa predom pokožka nasekne alebo niekoľkokrát napychne ihlou, takže banka vlastne nasává krv. Bankami sa dá tiež masírovať. Po vydatnom natreniu masážnou emulziou či aromatickým olejom sa prisatou bankou jazdí po zvislej ose pozdlž chrbtice a krúží sa ňou nad citlivými miestamy, ktoré sa tak výrazne prekrvia.

Banky proti stresu
Postupom času sa z domácností bankovanie presunulo do ruk lekárov, aby sa v dvadsiatom storočí vrátilo zpäť k 'laikom'. Touto zvláštnou metodou sa liečily napr. pľucne a srdečné choroby či neplodnosť. Dnes sa používá i na odstranenie moderného fenoménu, akým je stres a napätie.

Hovorí sa, že kto bankovanie Raz vyskúša, nedá naňho dopustiť.

Cena za jednu procedúru je 200,-SK + cestovné náklady.